Wpis

czwartek, 22 marca 2012

Przecier pomidorowy

Przecier pomidorowy zamknięty w słoiczku to idealne rozwiązanie na bardzo szybki obiad. Wystarczy że zagotujemy makaron, wymieszamy go razem z przecierem pomidorowym i mamy obiad gotowy. Przecier pomidorowy jest bardzo łatwy do przygotowania, wystarczy się zastosować jedynie do moich wskazówek.

 

1. Na samym początku należy dobrać pomidory gdyż nie wszystkie się nadają do przygotowania przecieru. Odpowiedni pomidor na przecier powinien być dojrzały i jędrny!

2. Kolejnym krokiem jest zdjęcie skóry z pomidorów – aby bezproblemowo zdjąć skórę pomidory należy sparzyć a następnie gwałtownie ostudzić. Ja osobiście wrzucam lekko nacięte pomidory do wrzątku na niecałą minutę a później przekładam do lodowatej wody – warto do wody wrzucić kilka kostek lodu. Tak przygotowane pomidory powinny bez problemu same zrzucić skórę.

3. W trzecim kroku należy usunąć pozostałości skóry z pomidorów, usunąć pestki.

4. W kolejnym kroku należy wycisnąć z pomidorów sok, do tego celu przyda nam się durszlak w którym układamy pomidory i przeciskamy je przez dziurki do 

5. Wydobyty sok z pomidorów należy teraz ugotować, przeciśnięte pomidory przekładamy do garnka i zalewamy wodą na około 1 cm. Według gustu można przecier przyprawić solą, cukrem oraz pieprzem a następnie gotować na wolnym ogniu przez około 30min.

6. Ciepłe pomidory a w zasadzie już przecier przekładamy do suchych, wyparzonych słoiczków a następnie aby zapasteryzować przecier wkładamy zakręcone słoiczki do garnka z wodą i zagotowujemy. Zagotowane słoiczki należy ustawić zakrętką do góry i odczekać 30min (aż ostygną).

 

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
kuchnia-wloska
Czas publikacji:
czwartek, 22 marca 2012 18:59

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • miniaksolcia napisał(a) komentarz datowany na 2016/10/20 15:00:37:

    Uwielbiam gotować w mojej nowej kuchni! dopiero co wprowadziłam się do nowego mieszkania, zrobiłam kuchnię marzeń, w końcu wszystko na swoim miejscu, a gotowanie jest prawdziwą przyjemnością! Polecam Wam zobaczyć mieszkania kraków sprzedaż

Dodaj komentarz